Vážně za tím budou Ilumináti!

4. prosince 2015 v 19:20 | Sigmund Werther
Nemám je rád. Opravdu, už mi začínají dost lézt na nervy. Toto už vážně není vtipné. Považte, co se stalo mému nebohému příteli Brahmsovi. Zatímco jsme přihlíželi, jak naprosto a zcela nevinného Beethovena požírá kontejner na sklo, Brahms celý zestárl a narostl mu plnovous.


"Nic si z toho nedělej," utěšoval ho Chopin, ale v hloubi duše se radoval, že jeho ještě žádná katastrofa nepotkala. Jeho vnitřní nadšení však netrvalo příliš dlouho, neboť se chudák náhle začal vytrácet. Ještě stačil vykřiknout: "Jděte na poštu a zachraňte Ference, než bude pozdě!" a pak... je to tak strašné, že to snad ani nedokážu vyslovit... se z něj stal stín.

Nezbývalo nám, než udělat, co říká. Vydali jsme se tedy k nejbližší poště, já, úctyhodný stařík Brahms a Chopinův stín, leč ukázalo se, že vůbec nebylo třeba spěchat. Na pečlivě vytřené podlaze jsme spatřili jen rozbalenou rakev, jejíž víko leželo o kousek dál. Ferenc Liszt stál v poněkud pomačkané sutaně u okna, zasněně hleděl ven a usmíval se od ucha k uchu. Mladá poštovní úřednice s rozcuchanými světlými vlasy, poněkud rudá ve tváři, si chvatně zapínala poslední knoflíčky blůzy.

Ano, mí drazí přátelé. Vím, na co myslíte. My tu zachraňujeme svět a Liszt (jenž je mimochodem knězem) se ještě stihne vyspat s krásnou pošťačkou. Musíte mi dát za pravdu, že to od něj bylo vskutku neohleduplné.

"Přátelé, tak rád vás zase vidím!" zvolal srdečně. "Nedovedete si představit, jaké utrpení jsem musel zakusit!" (Tak určitě, pomyslel jsem si a letmo jsem pohlédl na stále se červenající poštovní úřednici.) "Ale, není to Brahms? Příteli, proč stojíš tak ve stínu? Pojď ke mně blíž, abych si tě mohl pořádně prohlédnout."

"Děláš, jako bys vstal z mrtvých," konstatoval Brahms a pokusil se poodstoupit, ovšem stín (jak již víme, byl to vlastně Chopin) ho následoval. Náš poněkud zmatený vousatý přitel se chvíli pokoušel se z jeho nadvlády vymanit, ovšem Chopin se nehodlal své oběti vzdát jen tak snadno. Já ho vlastně chápu. Tolik ho sebrala ta tragédie, která ho potkala, že se z toho dočista zbláznil.

Liszt už se nemohl déle dívat, jak Brahms poskakuje po dlaždicích jako figurka koně po šachovnici, a s rázným gestem vytáhl žaluzie. Chopin se s bolestným zaúpěním odplazil do temného kouta pod umělou květinu, kde začal převelice srdceryvně naříkat. Brahmse již nyní nic nechránilo. Stál uprostřed místnosti a jeho bujný plnovous zářil v zapadajícím slunci.

"Proboha," ujelo Lisztovi. Byl tím pohledem tak šokován, že se ani nemohl pohnout. "Musíme okamžitě najít holiče!" zakřičel, když se vzpamatoval. Zřejmě hodlal odběhnout vstříc romantickému západu slunce, ale já, kterýžto jsem byl velice dobře znalý rozličných nebezpečenství venku číhajících a nechtěl jsem tohoto velkého muže dnes již podruhé ztratit, jsem ho chytil za rameno. "Nikam," pronesl jsem pevně. Liszt se na mě zle podíval, ale díkybohu neprotestoval. Krátce pohlédl na zoufalého Brahmse, demonstrativně si zakryl rukou oči a odebral se do temného kouta, kde zůstal uraženě sedět ve stínu. Ve stínu Chopina. Vlastně v Chopinovi. Ale ne, takhle řečeno to zní dost divně.

V tu chvíli se otevřely dveře a do místnosti se se zlostným dupáním vřítila černá postava.

"Tak a dost!" ozvalo se a ten mohutný hlas dokonale vyplnil celý prostor. "Kde je můj baret!?"

Nikdy bych nevěřil, že něco takového kdy udělám. Přesto jsem však popošel směrem k tomu muži (jak vám jistě došlo, nebyl to nikdo jiný než Richard Wagner), pomalu zakroutil hlavou a tiše prohlásil tu památnou větu: "Vážně za tím budou Ilumináti!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 anton anton | E-mail | Web | 10. ledna 2017 v 0:29 | Reagovat

ILUMINÁTI OFICIÁLNE ste obchodné muž alebo žena, politik, muzikál, študent a chcete byť bohatý, silný a slávny v život. Môžete dosiahnuť svojich snov tým, že člen Iluminátov a zarobiť $500,000.00.USD mesačne s týmto všetky vaše sny a túžby srdca môže byť plne splniť, je stručný súhrn, ak naozaj chcete byť členom Iluminátov skvelé potom dostať späť ku mne ďalšie informácie a vysvetlenia Email: Antonszandor39@Gmail.com alebo whatsapp mi na +2347057216908

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama