Můj Fantom opery

13. prosince 2015 v 11:14 | Sigmund Werther |  Sigmundovo okénko
Stojíme na střeše a vítr nám čechrá vlasy. Na ten obraz už nikdy nezapomenu. Já a má sestřenka Christine. Roztomile, věčně rozesmáté stvoření s blonďatými lokýnkami ladně splývajícími kolem porcelánové tváře. Není tomu až tak dávno. Na honosné rodinné oslavě si přeci nikdo nevšimne, když se dva lidé nenápadné vytratí.


Nevím, čí to byla chyba. Každý si sypal popel na hlavu. Teta Anette, teta Agatha, bratranec Filip, já, moje matka i strýc Adam a babička do toho lomila rukama.

"Takové milé děvče!"

Nebylo tak těžké nechat se strhnout. Jejich starý dům na hranicích Německa připomíná palác zchudlých šlechticů, tak je rozlehlý a krásný. Spoléhal jsem, že je rozumná, nebyla přeci o tolik mladší než já. Se stříbrným zvonivým smíchem mě táhla zaprášenými chodbami, přes místnosti, do nichž kromě ní snad ještě nikdo nevstoupil.

"Budeš Fantom opery," nařídila mi. Ze staré truhlice v rohu pokoje vylovila stříbrnou karnevalovou masku. Sama si přes sebe hodila tenký tmavomodrý kabátec, zřejmě ještě po původních obyvatelích.

Nemohl jsem tušit, jak to skončí. Přistoupil jsem na její hru, ačkoli někde ve mně klíčil takový divný pocit. Běžel jsem za ní a modlil se, aby podlaha za dalším rohem, kam Christine neustále mizela, nebyla ztrouchnivělá. Bludiště půdních chodeb se mi zdálo snad nekonečné.

"In sleep he sang to me,
in dreams he came,
that voice which calls to me
and speaks my name
and do I dream again
for now I find,
the Phantom of the opera is there,
inside my mind!"

Kouzelná píseň jako by zněla každým koutem. Uměla nádherně zpívat. Už odmalička toužila stát se operní pěvkyní a věřím, že by se jí to bývalo i povedlo, kdyby nebylo té strašlivé události. Stržen jejím úžasným zpěvem jsem si nasadil masku, dohnal ji, chytil za ruce a roztřeseným hlasem zapěl:

"Sing once again with me
our strange duet,
my power over you
grows stronger yet
and though you turn from me
to glance behind,
the Phantom of the opera is there,
inside your mind!"

Kéž bych tehdy věděl, jak blízko a zároveň daleko jsem byl od pravdy. Byla to ona, kdo ovládal mě. Táhla mě za sebou a já se jí podvolil, zdolán kouzlem okamžiku. Téměř jsme vyletěli po schodech do věže. Rázně si prohrnula cestu pavučinami a zaprášeným harampádím, otevřela jedno z oken a ladně vyskočila na střechu.

Přestávalo se mi to líbit.

"Those who have seen your face
draw back in fear,
I am the mask you wear..."

"...it's me they hear." V jejích očích jsem spatřil záblesk čehosi podivného a děsivého. Vztáhl jsem za ní ruku, ale ona se rozeběhla po hřebeni střechy.

"Your spirit and my voice
in one combined,
the Phantom of the opera is there..."

Dramatická pauza.

Už jsem nezpíval. Došlo mi, že je tu něco hodně, hodně špatně. Věděl jsem, že bych měl nějak zasáhnout, ale dokázal jsem jen stát a zděšeně zírat.

Naposledy po mně blýskla očima.

"...inside my mind," zašeptala a skočila dolů.

Nikdo mi nedával nic za vinu. Ale nedávno jsem Fantoma opery viděl. Měl jsem skvělé místo, ale jakmile jsem spatřil herečku hlavní role, polil mě ledový pot. Byla jí tak neskutečně podobná!

Celé, jinak nádherné, představení jsem sledoval s hrůzou. Na konci, místo uklánějících se herců, jsem už viděl jen chladně bílé chodby, odměřené německy hovořící sestry a ten zakalený, nepřítomný pohled v jejích očích. Nevím, co mě to popadlo. Musel jsem vypadat jako blázen, když jsem ve tmě běhal po Výstavišti a v slzách křičel to jméno.

"Christine!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 klavesnicetuka klavesnicetuka | 15. prosince 2015 v 19:15 | Reagovat

Nádherně napsané.

Je to skutečný příběh nebo smyšlený?

2 Sigmund Werther Sigmund Werther | Web | 16. prosince 2015 v 15:03 | Reagovat

[1]: Díky :-)

Je to bohužel příběh dost reálný, jen s pár mystifikacemi. Chudák holka. A chudák já, po tom představení se mi vrátily všechny vzpomínky a já jsem z toho úplně na nervy.

3 janysvet janysvet | Web | 16. prosince 2015 v 19:05 | Reagovat

Pěkně napsané, pokud je ale příběh pravdivý, tak to až mrazí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama