Listopad 2015

Poslední modlitba

25. listopadu 2015 v 17:02 | Sigmund Werther |  Téma týdne
"Gestapo to bylo. Mučili ho. Beethovenem." Z jejích úst ta slova zněla hrozivě, až z nich běhal mráz po zádech, přestože jsem v jejím hlase zaboha nemohl nalézt ani špetku strachu. Hleděla z okna ve své zvláštní, majestátní zasmušilosti, na niž jsem od ní zvyklý, ale přesto dnes pro mě byla nová. Tepané ručičky starožitných hodin se úmorně šinuly po zažloutlém ciferníku.

Aby za tím tak opravdu byli Ilumináti!

23. listopadu 2015 v 17:19 | Sigmund Werther
"Varuji vás, vy proklatí bídáci! Tohle bylo naposledy!" zařval Johannes Brahms, když jsem mu šetrně sdělil, že zatímco on se svým kamarádíčkem Chopinem marnili čas u klavíru, záhadný černý vůz odvezl slečnu i s jejími přísně tajnými dokumenty neznámo kam. Neopomněl jsem mu připomenout, že na tom také má svůj podíl.

Povídání o Richardu Wagnerovi

21. listopadu 2015 v 15:57 | Sigmund Werther |  O vážné hudbě
Co o tomto výjimečném hudebním velikánu říct? Jistě jste se každý alespoň jednou v životě setkal s portrétem muže s kotletami a baretem. Že se celým jménem nazývá Wilhelm Richard Wagner, narodil se 22. května 1813 v Lipsku a zemřel 13. února 1883 v Benátkách, si v dnešním informacemi přehlceném světě jistě snadno dohledáte. Když už jsme u těch čísel, můžete si hravě spočítat, že se dožil vcelku úctyhodného věku 69 let. Vlastně už nic z toho dělat nemusíte, protože jsem vám právě všechno řekl.

Podle mě jsou za tím Ilumináti...

17. listopadu 2015 v 12:56 | Sigmund Werther
Chápejte, je poněkud náročné žít v tomto světě. Zvlášť když se vám stane, že víte něco, co ostatní neví, a tím byste mohli být někomu nepohodlní...

Zvláštní...

8. listopadu 2015 v 18:50 | Sigmund Werther |  Téma týdne
On byl vůbec poněkud podivný. Malý chlapec, který si nehraje? Kdo to kdy viděl? Ale přece, raději sedí v koutku, tiše, bezhlesně. Hledí kamsi, do míst, která jsou obyčejným smrtelníkům zapovězena, a v očích se mu zračí zvláštní moudrost. Příliš nemluví a po večerech s melancholickým výrazem ve tváři pozoruje slunce zapadající nad Rýnem, jeho hřejivý svit, který třpytivá hladina trhá na kousíčky. Zvláštní záliba...